Bakan Bilgin ile Türkiye Emekliler Derneği Başkanı görüşecek

Ramazan ve Kurban bayramlarında verilen emekli ikramiyelerinin miktarının belirlenmesi amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, bugün bir görüşme gerçekleştirecek.

ERGÜN 5500 LİRAYA YÜKSELTİLMESİNİ İSTEDİ

Sabah gazetesinin haberine göre, Türkiye Emekliler Derneği’nde gerçekleşecek görüşmenin saat 12.00’de başlaması bekleniyor. Ergün, önceki gün yaptığı açıklamada, emeklilere Kurban ve Ramazan bayramlarında verilen 1.100 liralık ikramiyelerin, en düşük emekli aylığı olan 5 bin 500 liraya yükseltilmesini istemişti. Görüşmenin bu talep üzerine planlandığı öğrenilirken, emeklilere verilecek yeni ikramiye tutarlarının da belirlenmesi öngörülüyor.

Bu yıl Ramazan Bayramı, 21-23 Nisan arasında olacak. Emekli bayram ikramiyesi ödemelerinin bir hafta öncesinden hesaplara yatması bekleniyor. Mart ayında emeklilik başvurusunu yapan EYT’lilerin maaşları 1 Nisan’dan geçerli olarak bağlanacak. Yani emekli bayram ikramiyesi almaya hak kazanacaklar. Ancak maaş bağlanması demek o tarihten itibaren hak kazanacak anlamı taşıyor. Emeklilik işlemleri ne zaman biterse EYT’liler maaşlarını ve ikramiyelerini hesaplarında görecek.

Örneğin emeklilik işlemleri tamam olan SSK’li EYT’liler 17-26 Nisan arasında Bağ-Kur’lular ise 25-28 Nisan arasında ödeme alacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir