Binance Kararından Sonra Bu 4 Altcoin Hızla Satılıyor!

İflas etmiş haldeki kripto kredi kuruluşu Voyager Digital, varlıklarını Binance.US’e satmaya hazırlanıyor. Bu anlaşmadan önce platform; Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), Chainlink (LINK) ve Voyager Token (VGX) gibi kripto varlıkları satıyor.  İşte detaylar…

Binance anlaşması kabul edilen Voyager’dan büyük coin satışı

İflas etmiş kripto para şirketi Voyager, Binance.US tarafından satın alınmasının mahkeme tarafından onaylanmasının ardından son 24 saat içinde önemli miktarda kripto para sattı. Lookonchain’in verilerine göre, iflas etmiş kripto şirketi Voyager ile bağlantılı kripto para cüzdan adresleri son 24 saatte 56 milyon dolar değerinde varlık sattı. Satılan varlıklar arasında 27.255 ETH (42 milyon dolar), 11 milyon VGX (6.3 milyon dolar), 400 milyar SHIB (4.4 milyon dolar), 160.000 LINK (1 milyon dolar) ve ayrıca COMP, SUSHI ve MRK gibi diğer tokenler yer alıyor. Aynı zamanda Voyager; piyasa yapıcı Wintermute, Binance.US ve Coinbase’den 33,7 milyon dolarlık USDC aldı.

Şu anda Voyager, çoğunlukla stablecoin USDC, ETH ve kendi VGX tokenında olmak üzere 757,8 milyon dolarlık kripto para birimini elinde tutuyor. Şubat ayında şirket, tahmini değeri 105 milyon dolar olan USDC’yi getirmek için çeşitli ABD kripto borsalarında sürekli olarak kripto para birimleri sattı. Şirket, bu işlemler hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak birçoğuna göre bunun varlıkları Temmuz 2022’den bu yana platformda mahsur kalan yatırımcıları telafi etmek için varlıkların değerini sabitleme girişimi olması muhtemel.

Voyager kullanıcıları nasıl tazmin edecek?

8 Mart’ta bir New York mahkemesi, SEC ve New York düzenleyicilerinin muhalefetine rağmen, Binance’in Voyager’ı 1 milyar dolara satın almaya devam etmesini onayladı. Yargıç, Binance.US anlaşmasının etkilenen Voyager alacaklılarına daha fazla fayda sağladığına karar verdi. Mahkeme nihai bir onay verince, Binance Voyager’ı satın alacak. Ancak, Voyager’ın anlaşmayı tamamlamaya veya Voyager müşterilerine parayı geri vermek için varlıkları tasfiye etmeye karar vermesi gerekiyor.

Binance.US anlaşması, müşterilerin iflastan önce sahip oldukları kripto varlıklarının yüzde 73’ünü kurtarmalarına yardımcı olacak. Yargıç ayrıca hiçbir ABD kurumunun Voyager tarafından planlanan bir iflas tokenının çıkarılmasına karşı çıkmayacağına da karar verdi. Voyager ve Binance.US yakında yatırımcılar için, Voyager kullanıcılarının varlıklarını kurtarmak için Binance.US’ta bir ticaret hesabı açmasını gerektirecek bir tazminat sürecini açıklayabilir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FTX daha önce Voyager’ı satın almak için bir anlaşmaya vardığında böyle bir öneride bulunmuştu.

Bu son haber, kripto para birimine yatırım yapmanın potansiyel risklerini ve herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kapsamlı araştırma yapmanın önemini vurgulamakta. Ayrıca, kripto para birimi borsalarının güvenliği ve güvenliği ve yatırımcıları korumak için düzenleyici gözetim ihtiyacı hakkında endişeleri artırıyor. Bazıları, Voyager tarafından kripto varlıklarının son satışının mahkeme kararının bir parçası olduğuna ve Voyager’ın müşterilere parayı geri ödeyeceğine inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir