Kocaeli Belediye Başkanı Büyükakın: İtfaiyemizin kahramanlarıyla gurur duyuyorum

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 309. yıldönümünü törenle kutladı. İtfaiye Daire Başkanlığı’nda düzenlenen programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Sadettin Hülagü ve Veysal Tipioğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Haydar Bulut, itfaiye erleri ve gönüllü itfaiyeciler katıldı.

Büyükşehir İtfaiyesi’nin 30 yeni aracının da hizmete alındığı programda konuşan Başkan Büyükakın, “Güçlü ve modern araç gerecin yanı sıra yeri geldiğinde kendi canını hiçe sayan kahramanlardan oluşan Kocaeli İtfaiyemiz, Türkiye’nin en önde gelen teşkilatları arasında yer alıyor” dedi.

“HER ŞEY SİZİN SAHADA GÜÇLÜ OLMANIZ İÇİN”

Kocaeli Büyükşehir İtfaiyesi, Türkiye’de ilk itfaiye teşkilatının kuruluşunun 309. yılı nedeniyle yapılan kutlamada; modern ve güçlü araç filosu ve deneyimli personeliyle adeta gövde gösterisi yaptı. Büyükşehir İtfaiyesi Daire Başkanlığı’nın yeni merkezinde düzenlenen törende alınan 30 yeni araç daha sergilendi. Törende Büyükşehir İtfaiyesiyle gurur duyduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Başkan Büyükakın, “Zor şartlarda sayısız olaya müdahale yapıyorsunuz. Bu noktada iki önemli unsur var; çalışan sayısının yeterli olması ve eksiksiz ekipmana sahip olmanız. Elimizden gelen tüm imkanları seferber etmeye hazırız, her şey sizin daha güçlü olmanız için’’ dedi.

87 ARAÇ VE 568 PERSONEL

Kocaeli Büyükşehir İtfaiyesi personelinin kazalardan yangına, doğal afetlerden sahildeki cankurtaranlık hizmetlerine kadar çok geniş bir alanda vatandaşın yanında olduğunu ve sayısız canı yeniden hayata döndürdüğünü hatırlatan Başkan Büyükakın, ‘’Bugün 30 yeni aracımız daha hizmete giriyor, 13 tane de yılsonuna kadar yeni araç ilave edeceğiz. Bu sizin sahada güçlü bir şekilde müdahalede bulunmanız için gerekli. İtfaiye teşkilatımızda personel sayısını da artırarak 568’e yükselttik” diye konuştu.

“SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ”

İtfaiye Teşkilatının sadece yangınlara değil kentteki tüm olumsuzluklara koştuğunu dile getiren Başkan Büyükakın, “Sahillerde buy güne kadar 18 bin 521 kişiyi kurtardınız. Boğulmalar cankurtaran hizmeti vermediğimiz yerlerde oldu. Buralarda denize girmek yasak ve tehlikeli. Bu nedenle hizmet verilmiyor. Yaptığınız tüm kurtarma çalışmalarında verdiğiniz emek için teşekkür ediyorum. Teşkilatınızın kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Sizinle gurur duyuyoruz” dedi.

İTFAİYECİ DUASI YAPILDI

Türkiye’de İtfaiye Teşkilatı ilk olarak 1714 yılında Osmanlı İmparatorluğu Döneminde Yeniçeri Ocağına bağlı olarak Dergah-I Ali Tulumbacı Ocağı adıyla kuruldu. Türkiye’de İtfaiye Teşkilatının 309’uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi de bir kutlama programı düzenledi. Kutlamalar kapsamında 18 metre yüksekliğe sahip itfaiye aracından aşağıya Türk Bayrağı indirildi. İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesine yeni katılan 130 itfaiye eri için İtfaiyeci Duası yapıldı. Kocaeli İtfaiyesinden emekli olan 97 itfaiyeci adına ise Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Sadettin Hülagü, İtfaiye Dairesi eski başkanı Doğan Kara, Alaaddin Albayrak, Aziz Dağ ve İbrahim Baygıner’e plaket verdi. Programın sonunda Başkan Büyükakın, yeni alınan 30 itfaiye aracının kente tanıtımı için yapılan konvoyu yolcu etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x