SBF’nin Avukat Masraflarını Babası Ödüyor

Geçtiğimiz yılda şok etkisi yaratan ve fiyatların düşmesine sebep olan FTX’in davası hala sürerken yeni bir bilgi ortaya çıktı.

Sam Bankman-Fried’ın (SBF) yasal süreç masraflarının babası tarafından ödendiği öğrenildi. İddiaya göre Sam Bankman-Fried, işler hala yolundayken babasına her dönem para aktardı ve bu paralar şu anda yasal süreçler için kullanılıyor.

Sam Bankman-Fried’ın Yasal Süreç Masrafları Babası Tarafından Karşılanıyor

Geçen Kasım ayında banka hesabında sadece 100.000 dolar olduğunu iddia eden ve iflas etmiş kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF), güçlü bir avukatlar listesi tarafından desteklenen Ekim ayındaki duruşmaya hazırlanıyor.

Buna karşın SBF‘nin bu avukat ve genel yasal süreç ödemelerini nasıl yaptığı ise soru işaretiydi.

Fobes tarafından ulaşılan bilgilere göre SBF, kardeş şirket Alameda Research üzerinden babasına milti milyon dolarlık “hediye” aktardı. Bu hediyeyle birlikte SBF’nin avukatlık masrafları karşılanıyor.

2021’de FTX CEO’su Bankman-Fried, babası Stanford Hukuk profesörü Joseph Bankman’a büyük bir parasal hediye yaptı. Konuya dair bilgili kişiler de bu paranın borsanın ticaret şirketi Alameda Research’ten bir kredi ile finanse edildiğini söylediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir