Yapay Zekadan Bu Altcoin İçin İddialı Tahminler! Borsalarda Patladı

Google Bard AI, SEC davasındaki son Ripple zaferinin ardından iddialı projeksiyonlar oluşturdu. Bu doğrultuda, 2023, 2025 ve 2030 sonu için altcoin fiyatını belirledi. Bu arada, XRP işlem hacmi bu yıl muazzam bir artış gösterdi. Yatırımcılar küresel kripto borsalarında 117,2 milyar dolar alım satım yaptı.

Google Bard, 2023, 2025 ve 2030 için XRP fiyatını öngörüyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere mahkemen, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı yönünde karar verdi. Bu kararın ardından, kripto piyasası XRP’nin gelecekteki değerine ilişkin beklentilerle dolup taşıyor. Bir yapay zeka sohbet robotu olan Google Bard, XRP’nin kısa, orta ve uzun vadedeki potansiyel fiyat gidişatı hakkında anlayışlı tahminler sundu. Bu tahminler heyecan verici olasılıklar içeriyor. Bununla birlikte, spekülatif olduklarını ve gerçek sonuçların çeşitli faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebileceğini unutmamak gerekiyor.

XRP için kısa vadeli tahminler

Bard’a göre XRP’nin, iki temel varsayıma bağlı olarak 2023 yılı sonuna kadar 1,30 dolarlık bir fiyata ulaşması mümkün. İlk faktör, Yargıç Torres’in kararının ardından yaşanacaklar. Bu arada, SEC zaten kararı temyize götüreceğini ima etti. Temyize rağmen karar onanırsa, XRP’nin hızla yükselmesi olası.

Bard ayrıca, daha geniş kripto piyasasının durumunun da aynı derecede önemli olduğunu belirtiyor. Yapay zeka bot’u, XRP’nin 2023’ün sonuna kadar 1,30 dolara ulaşması için daha geniş kripto para piyasasının güçlü performansını sürdürmesi gerektiğine işaret ediyor. Böyle bir ralli, XRP’nin mevcut değerinde %83,3’lük bir artışa işaret edecektir.

XRP için orta ve uzun vadeli tahminler

Bard ayrıca, 2025 yılı sonunda XRP’nin fiyatının 2,50 dolara yükseleceğini öngörüyor. Yapay zekalı chatbot’a göre bu fiyat tahmini, XRP’nin sınır ötesi ödemeler için daha fazla finans kurumu tarafından benimsenerek talebin artmasına yol açması halinde gerçekleşebilir.

En iddialı projeksiyon, XRP’yi 2030’un sonuna kadar 10 dolar veya daha fazlasına yerleştiriyor. Bu fiyata ulaşmak XRP için tüm zamanların en yüksek değerine işaret edecek. Özellikle, varlığın 10 dolarlık bir fiyat hedefi talep etmek için %1,310 oranında yükselmesi gerekecek. Bard, bu iyimser görünümün çok önemli bir koşula bağlı olduğunu vurguluyor. Chatbot’a göre bu koşul, XRP’nin sınır ötesi ödemeler için baskın kripto para birimi haline gelmesi. Ayrıca, XRP’nin uluslararası işlemler için tercih edilen bir seçenek olarak konumlanması gerekiyor.

Altcoin küresel hacmi 2023’te 117.2 milyar doları aştı

Küresel çapta kripto yatırımcıları arasında XRP’ye olan ilgi giderek artıyor. XRP’ye yönelik yaygın ilgi, yılın başından bu yana çeşitli kripto borsalarındaki işlem hacmine de yansıyor. Coinmarketcap (CMC) verilerine göre, bu yıl küresel kripto borsalarında 117,2 milyar dolarlık işlem gerçekleşti. Mayıs ve Haziran aylarında, birden fazla işlem platformunda XRP cinsinden 28.713.096.387 dolar (28,7 milyar dolar) ve 35.567.120.710 dolar (35,5 milyar dolar) alım satım yapıldı.

Kaynak: CoinMarketCap

İlginç bir şekilde, Temmuz ayında büyük miktarlarda XRP trade’i gerçekleşti. CMC’nin verilerine göre, kripto traderları yalnızca Temmuz ayında borsalarda 49,1 milyar dolarlık XRP işlemi yaptı. XRP işlem hacmi, Ripple davasında kararın çıkmasının ardından bu ay yükseldi. Mahkeme kararı, yatırımcıların XRP’ye olan güvenini artırdı.

Kaynak: CoinMarketCap

Güney Kore borsaları XRP ticaretinde lider

XRP alım satım faaliyetleri karardan kısa bir süre sonra Güney Kore borsalarının öncülüğünde hızla arttı. 14 Temmuz’da Güney Kore’nin önde gelen kripto borsası Upbit 24 saatlik işlem hacmini 2,5 milyar dolar olarak kaydetti.

Kore borsalarının yılın ilk dönemlerinde XRP alım satım faaliyetlerinde başı çektiğini belirtmek gerekiyor. Ocak ayından Mayıs ayına kadar Kore borsalarındaki altvoin işlem hacmi toplam 24,5 milyar dolara ulaştı. İlginç bir şekilde bu rakam Ethereum’un o dönemki işlem hacminin yaklaşık üç katı, yani yaklaşık 9 milyar dolar. Bununla birlikte, Bitcoin Ocak ve Mayıs ayları arasında Kore borsalarında en çok işlem gören kripto olarak sıralandı.

Altcoin fiyat hareketi

Google Bard’ın tahminler cesaret verici. Bununla birlikte, kripto ortamının dinamiklerine bağlı olarak spekülatif olmaya devam ediyor. Bazı analistler de geçmiş verilere ve XRP’nin tek başına ralli yapma potansiyeline dayanarak iddialı hedeflere yönelik ralliler öngörüyor.

Bu arada, raporlama sırasında XRP 0,7090 dolardan işlem görüyor. Böylece, 0,70 doların altına herhangi bir düşüşe karşı korunmak için mücadele ediyor. Yedi günlük %8’lik düşüşe rağmen altcoin, artan ilginin ortasında geçtiğimiz ay %52’lik bir kazanç elde etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x