‘Bizde geri adım yoktur’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “24 saat dolmuştur. Türkiye Cumhuriyeti insanlık nam ve hesabına, barış ve çözüm iklimini yeşertmek, garantörlük mekanizmasını kurmak adına her türlü müdahale ve mücadeleye hazır ve kararlı olmalıdır. Bizde geri adım yoktur” dedi. Bahçeli, partisinin grup toplantısında özetle şunları söyledi:  

ATATÜRK YAŞASAYDI: 29 Ekim 1923 tarihinde rejimin adı konulmuş ve mevzu bir daha açılmamak üzere kapatılmıştır… Eğer Atatürk bugün yaşamış olsaydı, devletimizin geçirdiği badireleri dikkate alarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yılmaz savunucusu olurdu.  

ERDOĞAN YALNIZ DEĞİL: Cumhurbaşkanımız ülkemize yönelmiş tehditleri kaynağında bertaraf etmek için muazzam bir mücadelenin içindedir ve kesinlikle yalnız değildir. Kudüs, Gazze, Halep, Kerkük güvende değilse, Ankara’nın güvenliğinden hiçbir akıl ve vicdan sahibi bahsedemeyecektir.  

YOLA REVAN OLMAZSAM NAMERDİM: 21 Ekim’de yaptığım açıklamalar milletine, devletine, insanlık onuruna ve gelecek nesillere duymuş olduğum tartışılmaz sorumluluğun tanımı ve tavzihidir. Destek mesajları kadar haksız eleştiriler de tarafımca takip edilmiştir. Bazıları şahsıma yönelik ‘önden siz buyurun’ diye alaycı bir üslupla karalama kampanyası yaptı. Hiç merak buyurmasınlar… Devletim istesin, milletim destek versin, şartlar da öyle gerektirsin Gazze’deki çocuklara kol kanat germek için yola revan olmazsam namerdim.  

KUŞATMA AMAÇLANIYOR: ABD-İsrail iş birliğiyle hazırlanmış planlar Gazze’nin yutulmasına hizmet ediyor. Gazzelilerin Sina’ya, Batı Şeria’dakilerin Ürdün’e sürülmesi için hazırlık yapılıyor. Bugün Filistin, yarın tüm bölge ve nihayet Türkiye’nin kuşatılması amaçlanıyor.  

24 SAAT DOLMUŞTUR: Zulüm karşısında tarafsızlık namussuzluktur. Biz çok şükür namussuz değiliz, tarafız, tarih ve inanç bağlarımız olan kardeşlerimizin tarafıyız. 24 saat dolmuştur. Türkiye Cumhuriyeti insanlık nam ve hesabına, barış ve çözüm iklimini yeşertmek, garantörlük mekanizmasını kurmak adına her türlü müdahale ve mücadeleye hazır ve kararlı olmalıdır. Bizde geri adım yoktur. 24 saati Amerika’nın saatiyle özdeşleştirip, ‘Nerede 24 saat’ diye soran Amerikan uşakları, Biden saat kaçta dinlenme ofisine gitti?  

ŞAFAK SÖKMEDEN: BM etkisizdir. İİT’dan umut yoktur. Gazze için Kahire Barış Zirvesi’nden bir sonuç çıkmamıştır. O halde Gazze’yi koruma kollama misyonu Türk Milleti’nin üzerindedir. Gazze’ye gitmek gerekirse de hiç kimse meraklanmasın, Mescid-i Aksa’nın manevi ihtişamıyla, Allah’ın inayetiyle beklenilen her yerde şafak sökmeden olmasını da gayet iyi biliriz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x