Bu Altcoin Fiyatı Patladı: Balinalar Manipüle mi Ediyor?

Kripto piyasasında bugün büyük kripto paraların çoğunluğu nispeten sakin bir seyir izledi. Bununla birlikte bazı altcoin fiyatlarına büyük dalgalanmalara tanık olduk. Bunlardan birisi de Sushi Swap’ın tokeni SUSHI’ydi. Token kısa gün içinde yaklaşık %20 artış kaydetti. Ancak, analitik platformu Lookonchain’e göre bunda balina malipülasyonu olabilir.

Balinalar SUSHI fiyatını manipüle mi ediyor?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SUSHI, bugün patlama yaşadı. Altcoin, 24 saat içinde neredeyse %20 artışla 0,75 dolara yükseldi. Böylece, adını Salı gününün en büyük kazananları arasına yazdırdı.

SUSHI günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bununla birlikte bazı şüpheler ortaya çıktı. On-chain analitik platformu Lookonchain, bugün SUSHI fiyatındaki büyük artışı vurguladı. Ancak olası fiyat manipülasyonu konusunda uyardı. Lookonchain’e göre “birileri SUSHI fiyatını manipüle ediyor. Ayrıca, kar elde etmek için SUSHI’yi long’luyor. Bu bağlamda Lookonchain, şu paylaşımı yaptı:

SUSHI fiyatı bugün %16 arttı. Görünüşe göre birileri SUSHI fiyatını manipüle ediyor ve kar elde etmek için SUSHI’yi long’luyor. Yeni bir cüzdan DEX’te SUSHI satın alıyor ve birden fazla adres aracılığıyla (muhtemelen uzun SUSHI) dydx gibi kalıcı borsalara USDC yatırıyor.

Manipülasyon olsun ya da olmasın, altcoin fiyat artışı, yükseliş trendini sürdürmek isteyebilecek yatırımcıların ilgisini çekiyor. Kripto analisti John Isıge, henüz long pozisyonlara girmeyen yatırımcıları uyarıyor. Yükseliş trendinin devam ettiğini doğrulamak ve olası düşüşlerden kaçınmak için Sushi’nin 0,77 dolarlık boyun çizgisi direncinin üzerine çıkmasını beklemelerini tavsiye ediyor.

Altcoin fiyatı 1 dolara doğru patladı

Piyasadaki kriptoların çoğu gibi SUSHI de uzun süredir devam eden bir kripto kışı yaşadı. Altcoin, 2021 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 23,38 dolardan %96,8 düştü. Çift dip formasyon desteğinin 0,5322 dolardan teyit edilmesi, boğaların dizginleri geri almasına ve bir sonraki yönü belirlemesine olanak sağladı. SUSHI fiyatı, 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama’daki (EMA) (kırmızı) ilk büyük engelin üzerine çıktı. Bu hareket yükseliş kontrolünü güçlendirdi.

Ardından 100 günlük EMA (mavi) direncinin üzerine tırmanması, yutan bir mumda devam eden yükseliş hareketinin önünü açarak SUSHI’yi çift dipli formasyonun kırılmasına yaklaştırdı. Bununla birlikte, 200 günlük EMA’daki direnç hala 0,7785 dolarlık boyun çizgisi direncinin önünde duruyor. Bu, yatırımcıların altcoin fiyatının 1 doların üzerine çıkma şansını artırmak için bu ablukanın üzerine çıkmaya odaklanmaları gerektiği anlamına geliyor.

SUSHI fiyat tahmini günlük grafik. Kaynak: Tradingview

Bu arada, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 84,29’da duruyor. Bu konumu, yatırımcıları boğa tuzaklarından kaçınmak için tetikte olmaları konusunda uyarıyor. Başka bir deyişle, aşırı alım seviyesindeki RSI potansiyel bir düzeltmenin kapıda olabileceğine işaret ediyor. Bir geri çekilmenin teyidi olarak endeksin nötr seviyeye gerilemesine dikkat etmek akıllıca olacaktır. İşin iyi tarafı, altcoin hala boyun çizgisi direncinde çift dip formasyonunun kırılması için hazır durumda. Böyle bir kırılmaya işlem hacminde önemli bir artışın eşlik edeceğini unutmayın. Bu durumda fiyatın neredeyse %32 artışla 1,02 dolara yükselmesi mümkün. Bu da formasyonun yüksekliğine eşit bir mesafe.

Makaledeki tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x