Feribot Seferlerine ‘Fırtına’ Engeli!

Çanakkale Boğazı ile Adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan GESTAŞ firması, Ege Denizi’nin kuzeyindeki olumsuz hava şartları nedeniyle feribot seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. Buna göre; Geyikli-Bozcaada hattında Bozcaada’dan saat 07.00, 10.00, 14.00 seferleri iptal edildi. Kabatepe-Gökçeada hattında, Gökçeada’dan saat 07.00, Kabatepe’den ise saat 09.00 seferleri yapılamayacak.

ÇANAKKALE- ECEABAT FERİBOT SEFERLERİNDE İPTAL

Çanakkale’de etkili olan fırtına deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. Çanakkale Boğazı ile Adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan GESTAŞ firması, fırtına nedeniyle Çanakkale-Eceabat hattında yarın yapılması planlanan bazı feribot seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. Buna göre; Çanakkale’den saat 01.00 ve 05.00 seferleri, Eceabat’tan ise saat 04.00 ve 06.00 seferleri yapılamayacak.

ÇANAKKALE BOĞAZI TEK YÖNLÜ TRAFİĞE KAPATILDI

Çanakkale’de etkili olan fırtına deniz ulaşımını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bölgede gün boyu etkili olan fırtına nedeniyle saat 23.00 itibariyle Çanakkale Boğazı kuzeyden, güneye tek yönlü olarak gemi trafiğine kapatıldı. Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü, telsiz anonsuyla boğazın kuzeyden, güneye kapatıldığını diğer gemilerin kaptanlarına bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x